Doskonały weekend w wykonaniu Judoków w Krakowie i Gdyni

11 listopada w Hali Wisły odbyły  się Finałowe Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy i zawody Ligi IJL. Sportowa impreza, w której wzięło udział blisko 370 zawodników, rozpoczęła się szczególnie uroczyście – z okazji przypadającej tego dnia 99. rocznicy odzyskania niepodległości uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć poległych w bojach o wolność i granice Rzeczypospolitej, a następnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Następnie rozpoczęły się pojedynki, które przyniosły wysyp medali zdobytych przez judoków spod znaku Białej Gwiazdy. Pierwsze miejsca wywalczyli Konrad Sowiźrzał, Karol Kowalski i Wojciech Gawęda, natomiast srebrne medale przypadły Pawłowi Bukowcowi i Janowi Moskalowi. Z kolei Alicja Michalik, Andrzej Radziszewski, Samuel Mułka, Jan Barwacz i Jakub Lach uplasowali się na III pozycjach. Suma znakomitych wyników uzyskanych przez tych judoków walnie przyczyniła się do zdobycia przez Wisłę II miejsca w drużynowych rozgrywkach Grand Prix. Lepszy rezultat uzyskała tylko Akademia Judo Rzeszów, natomiast III miejsce zajął MOSiR Bochnia.

„ Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Równolegle z krakowskim turniejem, w Gdyni trwały zawody Pucharu Polski Juniorek i Juniorów. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje znakomity wynik Danuty Majcher, która w kategorii wagowej do 48 kg rozstrzygnęła wszystkie pojedynki na swoją korzyść, zdobywając tym samym złoty medal. Miejsce na podium wywalczył również Kerim Ouerfelli, zajmując II miejsce w kategorii do 81 kg, obsadzonej przez 15 zawodników. Ogromne emocje wywołały walki Bartosza Karasia, który stoczył niezwykle zacięty, jedenastominutowy  pojedynek o wejście do finału. Niestety, zakończył się on niepomyślnie dla wiślackiego judoki, który ostatecznie przegrał w wyniku otrzymania kary. Wyczerpujące zmagania sprawiły ponadto, że Bartosz opadł z sił i poniósł porażkę w walce o miejsce na podium, plasując się finalnie na V pozycji.