Złoto i brąz z Bytomia judo nie odpuszcza

IV Memoriał Józefa Wiśniewskiego – Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, który odbył się 4 listopada w Bytomiu, przyniósł judokom spod znaku Białej Gwiazdy dwa miejsca na podium. Szczególne powody do radości może mieć Albin Kocioł, który po raz kolejny pozostał niezwyciężony, zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 81 kg.  Sukces ten nie mógł jednak zaskoczyć nikogo, kto uważnie śledził ostatnie występy Albina, bowiem zawodnik ten podobnie zaprezentował się 29 października na Pucharze Polski w Poznaniu, gdzie również wywalczył I miejsce. Drugim wiślackim medalistą został Kacper Gabor, który po porażce w półfinale rozstrzygnął na swoją korzyść emocjonujący pojedynek o III miejsce w kategorii wagowej do 50 kg. Do podium zbliżył się również Kacper Karaś, który po stoczeniu szeregu zaciętych walk zajął V miejsce w kategorii do 66 kg, obsadzonej przez 24 zawodników. Podczas zawodów w szranki stanęli także Karol Kowalski (VII miejsce) oraz Jakub Lach, Oskar Gabor i Karol Batko, którzy tym razem zakończyli swoje pojedynki na poziomie eliminacji.