DWA SREBRA I BRĄZ W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW – OPOLE 2016

Dwa tytuły Vice-mistrza Polski wywalczyli nasi młodzicy podczas Mistrzostw Polski Młodzików w judo, rozgrywanych w Opolu.

Srebrne medale zdobyli po emocjonujących pojedynkach;
Karol Kowalski w wadze do 38 kg, oraz
Albin Kocioł w kategrii wagowej do 66 kg.

Brązowy medal przypadł w udziale Kacprowi Gaborowi walczącemu w wadze do 42 kg.

Swojej szansy medalowej niestety nie udało się wykorzystać Oskarowi Gaborowi 50 kg, który ostatecznie uplasował się na wysokiej V pozycji.

Szansę na zdobycie medalu miał także Mateusz Kukułka w wadze do 66 kg, ale niestety niespodziewanie przegrał walkę repasażową, wcześniej trzykrotnie pokonując swoich przeciwników.
W mistrzostwach startowali także, niestety bez powodzenia; Wojciech Gawęda, Jakub Lach, oraz Maciej Gulba.
W klasyfikacji klubów zespół TS Wisły Kraków uplasował się na II miejscu przegrywając jedynie z UKJ Ryś Warszawa. Zabrakło naprawdę niewiele (0,5 pkt.), lub odrobiny szczęścia w którejś z przegranych walk finałowych, a wygralibyśmy wszystko. Zarówno klasyfikację punktową, jak również medalowej.