SREBRO W PUCHARZE POLSKI SENIORÓW 17.02.2018 Warszawa

Podczas rozgrywanego w Mysiadle pod Warszawą, pierwszego w tym roku Pucharu Polski Seniorów w judo, z bardzo dobrej strony zaprezentował się judoka Wisły Kraków – Aleksander Wrona.

Popularny wśród kolegów Olek bardzo pewnie i efektownie wszedł w nowy sezon startów. Walcząc w kategorii wagowej do 81 kg, zdobył srebrny medal.
W swoich trzech walkach eliminacyjnych pewnie pokonał wysoko klasyfikowanych w rankingu przeciwników. Dopiero w pojedynku finałowym musiał uznać wyższość swojego rywala z AZS UW Warszawa – Damiana Stępień.
Przegrał z nim przez dyskwalifikację po wykonaniu techniki, która od bieżącego roku, w związku ze zmianami przepisów walki została zakazana.
Niestety nie wszyscy jeszcze zawodnicy, jak się okazało w tym także Olek, zdążyli już się przyzwyczaić do nowych reguł i zasad obowiązujących po zmianach przepisów w judo.
Drugie miejsce jest jednak bardzo dobrym prognostykiem przed dalszymi startami w kategorii seniorów, potwierdzające przynależność judoki Wisły do ścisłej krajowej czołówki zawodników wagi 81 kg.

W kategorii kobiet Danuta Majcher startująca w najniższej wadze do 48 kg., odwrotnie niż Olek, pechowo rozpoczęła nowy sezon. Mimo, że już w pierwszej walce pokonała faworytkę i późniejszą triumfatorkę tej kategorii wagowej – Joannę Stankiewicz z AZS AWF Warszawa, po kolejnych walkach eliminacyjnych, tzw. „małe punkty” zadecydowały, że to jej rywalka, a nie ona awansowała z grupy do dalszej rywalizacji. Danka ostatecznie uplasowała się na V pozycji.

Pozostali judocy Wisły startujący w tej imprezie, tj. Ewelina Limanówka 48 kg, Sebastian Tylek 73 kg i Kerim Ouerfelli 81 kg., odpadli z turnieju na etapie walk eliminacyjnych.