Złoto i dwa razy brąz w Warszawie i w Poznaniu w Judo

Trzy medale, to efekt występów judoków „Białej Gwiazdy” w rozgrywanych w Warszawie i Poznaniu Pucharach Polski.

Na tatami stolicy rywalizowali ze sobą o medale Pucharu Polski w Judo seniorki i seniorzy, stanowiący bezpośrednie zaplecze naszej Kadry Narodowej.

W kategorii do 81 kg, bardzo dobrze zaprezentował się Wiślak – Aleksander Wrona. Po zaciętych bojach wywalczył ostatecznie III miejsce, przegrywając jedynie walkę, jak się później okazało z triumfatorem całych zawodów, Maciejem Krogulskim, byłym Wice mistrzem Europy Juniorów Młodszych.

Na pochwałę zasługuje także występ Sebastiana Tylek w wadze do 73 kg, który swój występ na Warszawskich matach ukończył na V pozycji. Jest to jak dotąd najlepszy wynik Sebastiana w seniorskim judo.

W tym samym czasie na poznańskich matach, także w Pucharze Polski, walczyli juniorzy młodsi sekcji judo T.S. Wisła Kraków.

Tutaj rewelacyjnie, potwierdzając swoją dominację w wadze do 81 kg pokazał się Albin Kocioł. Wszystkie swoje pojedynki wygrywał pewnie i z dużą przewagą. Jedynie finałowa walka, dzięki mocnemu oporowi ze strony J. Gwiazdy z AZS Warszawa, zmusiła Albina do wysiłku i wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności. Ostatecznie jednak, także i ten pojedynek młody judoka Wisły rozstrzygnął na swoją korzyść, pewnie zdobywając złoty medal Pucharu Polski Juniorów Młodszych w judo.

Równie dobrze w wadze do 50 kg spisał się Kacper Gabor, aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych z niższej kategorii wagowej -46 kg. Przegrywając walkę półfinałową, wygrał następnie pojedynek o brązowy medal i uplasował się ostatecznie na III miejscu. Kacper potwierdził tym wynikiem, że w następnych turniejach, będzie walczył o najwyższe trofea, także w kategorii -50 kg.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.