Podziemne sukcesy judoków Wisły

17 i 18 czerwca 2017r., 250 pod ziemią w kopalni soli w Bochni do rywalizacji przystąpili młodzi judocy rywalizujący w XX Międzynarodowym Turnieju dzieci i młodzików. Impreza ta zgromadziła w sumie ponad 500 judoków z 10 krajów.

Bardzo dobrze w tej doborowej stawce zaprezentowali się przedstawiciele sekcji judo TS Wisły Kraków.

W pierwszym dniu zawodów, w turnieju drużynowym młodzików nasz zespół wywalczył II miejsce, przegrywając w finale 1:4 z gospodarzami turnieju, drużyną MOSiR Bochnia. Wcześniej judocy Wisły pokonali 3;2 zespół z Martina na Słowacji, oraz w takim samym stosunku drużynę z Kijowa na Ukrainie. W sumie w turnieju drużynowym rywalizowało 9 zespołów.

W srebrnej drużynie Wisły Kraków wystąpili następujący judocy; Karol Kowalski, Jan Barwacz, Szymon Kok, Michał Adamczyk, Piotr Szczepaniak, Wojciech Gawęda, Bartłomiej Chmiel.

Po zawodach drużynowych rozpoczęły się zmagania w turnieju indywidualnym. Tu także możemy się pochwalić kilkoma medalami.

W kategorii młodzików bardzo dobrze zaprezentował się, walczący wcześniej w „drużynówce” Jan Barwacz 46 kg. Po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym, ostatecznie przegranym w dogrywce, zdobył swój drugi już na tej imprezie srebrny medal.

Wśród zawodników młodszych rywalizujących w grupie dzieci, judocy Wisły także pokazali się z bardzo dobrej strony. I miejsce i złoty medal wywalczył Piotr Woźniak 60 kg. Tuż za jego plecami w tej samej kategorii wagowej stanął na II miejscu podium Wiktor Skrobiszewski. III miejsca natomiast wywalczyli Franciszka Kobylańska 52 kg oraz Paweł Bukowiec 55 kg.

Pozostali nasi zawodnicy, mimo kilku wygranych walk nie zdołali tym razem „wdrapać” się na podium tej bardzo mocno podkreślmy obsadzonej imprezy.

Był to nasz ostatni start w zawodach przed wakacjami. Teraz krótki odpoczynek, a następnie udajemy się na obozy

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.