Juniorzy na Mistrzostwach Polski

W minioną sobotę 2.04.2016 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

Mistrzostwa Polski JuniorówJuniorzy to zawodnicy w wieku 18-20 lat roczniki 98-96. W Mistrzostwach wzięło udział 249 zawodniczek i zawodników. Zawodnicy TS Wisła wywalczyli dwa brązowe medale i jedno 7 miejsce. Medal brązowy wywalczyła Danuta Majcher -48 kg. Danuta miała pasjonujące 4 pojedynki w których w trzech wyszła zwycięsko. Zmierzyła się pierwszym pojedynku z Weroniką Krawczyk z KJ AZS Opole, w drugim pojedynku z Martyną Aprasik z Politechnika Białostocka, w trzecim Patrycją Płachcińską z KS Gwardia Białystok, a w pojedynku półfinałowym zmierzyła się z Olivią Piechotą z KS Akademia Judo Poznań, której musiała uznać wyższość co dało jej brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek.

Bartosz Karaś -66 kg na macie stawał 5 razy, ale w tych zawodach miał prawdziwą drogę przez mękę. W pierwszym pojedynku trafił na zwycięzcę Pucharu Polski sprzed miesiąca Tomasza Błąńskiego z TS Judo Gryf Słupsk, w drugim pojedynku Dominik Chybczyński z KS AZS AWFiS Gdańsk, w trzecim pojedynku zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Juniorów i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów Maciejem Grzybem z Klub Judo Drako Warszawa i po tak ciężkim pojedynku przyszło mu się zmierzyć w walce półfinałowej z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski Juniorów Janem Stolarkiem z Klub Judo AZS Opole. Niestety Bartek musiał uznać wyższość kolegi z Opola, pozostała jeszcze walka o brązowy medal z brązowym medalistą ostatniego Pucharu Polski sprzed miesiąca Szymonem Jasińskim z UKS Galeon Gdynia. Bartek stanął na wysokości zadania i zwyciężył zdobywając upragniony brązowy medal.

7 miejsce wywalczył Sebastian Tylek – 73 kg. W tej wadze wystartowało 49 zawodników. Sebastian również stoczył 5 pojedynków: pierwszy z Alanem Małowickim z UKS 3 Piła, drugi z Kacprem Wilkiem UKS Olimpia Elbląg, w trzecim musiał uznać wyższość Patryka Walczyka z GKS Czarni Bytom. Po tej przegranej Sebastian musiał walczyć w repasażach z Bogdałem Maksimem UKS Conrad Gdańsk, a w drugim pojedynku z Tomaszem Czerniawskim z AZS UW Warszawa niestety przegrywając pozostał na 7 miejscu.

Pozostali zawodnicy Mateusz Sordyl, Kerim Ouerfelli, Wojciech Kałucki, odpadli w eliminacjach.

Cieszy fakt, iż nasi młodzi medaliści to dopiero najmłodsze roczniki w tej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.